Sakrament I Komunii Świętej

I Komunia Święta odbędzie się 27 maja 2018 roku o godz. 1200

Osoby przygotowujące do I Komunii Św. i Sakramentu Pokuty i Pojednania to: Ks. Andrzej Wojarski i Pani Beata Kowalska

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. (św. Jan Paweł II)

Cele szczegółowe spotkań w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 10.00 to:

• Wprowadzenie dzieci w świat znaków, gestów i symboli religijnych według kalendarza Roku Liturgicznego.
  • Zapoznanie dzieci z układem Mszy Świętej.
  • Odkrycie wartości nabożeństw we wspólnocie Kościoła: różańcowych – październik; adwentowych-grudzień; drogi krzyżowej – Wielki Post; nabożeństw majowych i czerwcowych.
  • Współpraca Rodziców z Parafią – współodpowiedzialność wynikająca z zobowiązań podjętych na Chrzcie Świętym.

Aktualności – Terminy – Spotkania 2017/2018

• 1 października poświecenie różańców. Różance zostają zakupione przez parafię. Proszę, aby dzieci odmawiały przed ołtarzem różaniec. Będą dwa klęczniki. Dzieci odmawiają wspólnie modlitwę i odchodzą na koniec kolejki. Pamiętajmy, aby w rodzinach, odmawiać chociaż jeden wspólny 10-tek. Zapraszamy wszystkich od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W piątek nabożeństwo różańcowe odbywa się o godz. 16.00. Przed nabożeństwem dzieci zostawiają indeksy w koszyczku i zabierają naklejki. Po nabożeństwie odbieramy indeksy.
  • Rodzice zobowiązani są do coniedzielnej Mszy Świętej, modlitwy porannej i wieczornej wraz ze swoimi dziećmi.
  • 8 października o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Msza Święta – obrzędy wstępne.
  • 12 listopada  o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Msza Święta – liturgia słowa.
  • 3 grudnia  o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Msza Święta – liturgia eucharystyczna
  • 8 grudnia o godz. 17.00 na Mszy Świętej uroczyste POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW i wręczenie je dzieciom. Rodzice wraz z dziećmi gromadzą się w kościele o 16.50.
  • Adwent rozpoczynamy 3 grudnia. Potrwa on do 24 grudnia, czyli Wigilii. Tak jak co roku w adwencie odprawiane są Roraty. W naszej parafii roraty są o 6.30 i 17.00 (dla dzieci i młodzieży). Proszę, aby dzieci chodziły na roraty przez pierwsze 2 tyg. adwentu. W tym czasie są również REKOLEKCJE ADWENTOWE (13-17 grudnia) W czasie rekolekcji zapraszam na Msze św. o godz. 16.00, a w sobotę 16 grudnia o 15.00. Wszystkie obecności będą potwierdzone wpisami do indeksu!!! Proszę o obecność w tym czasie!!!
  • 21 stycznia o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Msza Święta – obrzędy zakończenia
  • 2 lutego o godz. 17.00 na Mszy Świętej uroczyste POŚWIĘCENIE ŚWIEC I ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO
  • 11 luty o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Msza Święta – obrzędy zakończenia
  • 11 marca o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Sakrament Pokuty i Pojednania
  • 14 marca o godz. 16.00 na Mszy Świętej uroczyste POŚWIĘCENIE KSIĄŻECZEK DO NABOŻEŃSTWA (modlitewników)
  • 14-18 marca rekolekcje wielkopostne (program bedzie dostępny na stronie głównej) Proszę o obecność w tym czasie!!!
  • 8 kwiecień o godz. 10.00 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców. Temat spotkania: Dzień spotkania z Jezusem Eucharystycznym

PRÓBY LITURGICZNE W KOŚCIELE

• Kwiecień: 10; 17; 24 (wtorki) godz. 17.00
  • Maj: 9; 16 (środy); 22 (wtorek) godz. 17.00