Pielgrzymka: BRNO – WIEDEŃ – MARIAZELL

Pielgrzymka: BRNO – WIEDEŃ – MARIAZELL

BRNO – WIEDEŃ – MARIAZELL

Termin: 24-27 września 2020

Cena: 300 zł + 300 €

Trwają zapisy pod nr. tel. 721-134-144 (Pozostało 10 wolnych miejsc) 

1 dzień – czwartek

Zbiórka uczestników: Morawica godz. 04:30, parking przy kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Spacerowa 6, pakowanie bagaży, odjazd autokaru godz. 05:00 w kierunku Czech (po trasie krótkie postoje). Przyjazd do Brna (stolicMoraw, drugie co do wielkości miasto Czech), zwiedzanie miasta z pilotem m.in.: Bazylika Wniebowzięcia NMP, Wzgórze Petrov z Katedrą Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Targ Warzywny (Zielony Targ) z barokową fontanną Parnas, Stary Ratusz ze słynnym brneńskim smokiem, Zamek Twierdza Spilberg (z zewnątrz). W godz. wieczornych przyjazd do hotelu 3* Wiedniu lub w okolicach miasta, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – piątek

Śniadanie. Zwiedzanie Wiednia z lokalnym przewodnikiem oraz pilotem m.in.: objazd miasta XIX – wieczną obwodnicąRingstrasse (Parlament, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej, Plac Marii Teresy, Opera Wiedeńska, Ratusz, Kościół Wotywny, Park Miejski z pomnikiem Straussa), spacer po starówce:plac Graben z Kolumną Morową, Kohlmarkt, Katedra Św. Szczepana, Hofburg – zimowa rezydencja Habsburgów (apartamenty cesarskie, Muzeum Sisi, Silberkammer) Kościół Św. Augustyna z kaplicą serc Habsburgów, Kościół Minorytów z kopią Ostatniej wieczerzy. Msza Święta w polskim kościele. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – sobota 

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wiednia z lokalnym przewodnikiem oraz pilotem m.in.: ogrody letniej rezydencji HabsburgowSchönbrunn, Glorietta; Kahlenberg panorama miasta, wejście do Kościoła Św. Józefa i kaplicy Sobieskiego, Msza Święta; ogrody Pałacu Belvedere księcia Eugeniusza Sabaudzkiego; „bajkowy Dom Hundertwassera, na którego dachach-ogrodach rosną dziesiątki drzew i krzewów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – niedziela 

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Mariazell, nawiedzenie Bazyliki Narodzenia NMP oraz Msza Święta.

Mariazell to pięknie położone na wysokości 860 m n.p.m., pośród otaczających je Alp,

narodowe sanktuarium maryjne Austrii, Czech i Węgier z cudownym, wyrzeźbionym w lipowym drzewie, wizerunkiem Maryi trzymającej na kolanach Dzieciątko Jezus.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski (po trasie krótkie postoje). Powrót do Morawicy w godz. nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Świadczenia zawarte w cenie:

3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami hotelu 3* Wiedniu lub w okolicach miasta (pokoje 2-, 3osobowe z łazienkami);
transport autokarem (wc, klimatyzacja, video / dvd, barek) + opłaty drogowe i parkingowe;
opieka pilota / przewodnika na całej trasie pielgrzymki;
usługa lokalnego przewodnika w Wiedniu (2 dni po 5 godz.);
ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. Europa Standard + CP w zakresie: KL 15.000 €, KR 6.000 €, NWI 16.000 zł, NWS 16.000 zł, bagaż 1.000 zł (ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych);
zestawy słuchawkowe tour guide dla każdego uczestnika na całej trasie pielgrzymki;
obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Bazylika Wniebowzięcia NMP w Brnie; Katedra Św. Szczepana w Wiedniu; Hofburga w Wiedniu (apartamenty cesarskie, Muzeum Sisi, Silberkammer).