PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA – wylot z Warszawy

PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA – wylot z Warszawy

fatima

Termin: 30.06- 07.07.2019

Koszt: 3500 zł + 120 € (koszt całkowity łącznie z transportem na i z lotniska)

Zapisy u ks. Andrzeja tel. 721 -134 -144

Pozostało 6 wolnych miejsc !!!

 

Portugalia i Santiago de Compostela

Dzień 1

Transport na lotnisko w Warszawie z Morawicy/Kielc. Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 13:00. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 15:10. Przylot do Lizbony o godz. 18:25. Przejazd do hotelu w Fatimie. zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Udział w Drodze Krzyżowej ulokowanej pięknie wśród gaju oliwnego, czas na refleksję i modlitwę, a także wizyta w Aljustrel – znajdują się tutaj oryginalnie zachowane domy rodzinne Pastuszków. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Następnie przejazd do Alcobaca – zwiedzanie klasztoru z XII w., który szczyci się największym gotyckim kościołem w kraju. Zabytek wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Nazare. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Podziwianie panoramy oceanu, spacer plażą i możliwość skosztowania słynnych portugalskich sardynek. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Z miastem związana jest także postać siostry Łucji. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w. i Katedrę Sé Velha – uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii, została wzniesiona w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Odwiedzimy też Zakon Karmelitanek, gdzie przebywała siostra Łucja. Czas wolny. Przejazd do Porto położonego wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento, most żelazny z XIX w. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Puentą dnia będzie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto! Przejazd do hotelu w ok. Porto. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Bom Jezus do Monte – ważnego sanktuarium Portugalii, położonego na zalesionym zboczu wzgórza na wschód od Bragi. Znajduje się tu niewielka świątynia, a rozciągające się z niej widoki są doprawdy niesamowite. Chwila dla siebie w tym niesamowitym miejscu.

Następnie przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba – jednego z największych sanktuariów chrześcijaństwa. W 813 r. odkryto tutaj grobowiec Św. Jakuba Apostoła i na jego cześć wzniesiono świątynię. Msza Święta. Spacer uliczkami starego miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień. 6

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na własne przechadzki. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Wizyta w Pałacu National i spacer po uroczym miasteczku. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki i obowiązkowa sesja fotograficzna. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień.7

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos -klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Pobyt w tej uroczej dzielnicy urozmaici wizyta w słynnej cukierni -„Pasteis de Belem” z aromatyczną kawą i specjalnością szefa zakładu… Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Znajdują się tu miejsca związane ze Św. Antonim Padewskim: romańska Katedra, Kościół Św. Antoniego – świątynię wybudowano w miejscu narodzin Świętego. Msza Święta. Czas wolny na Placu Rossio. Proponujemy skorzystanie z neogotyckiej windy – Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowanej na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta. Na koniec odwiedzimy dzielnicę „21 wieku” – Park Narodów (Parque das Nacoes), w której odbyła się wystawa Expo w 1998 r. Spacer nadrzecznym bulwarem, a dla chętnych wizyta w największym w Europie oceanarium (18 Eur). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Msza święta na pożegnanie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 14:45. Przylot do Warszawy o godz. 19:35.

 

Cena zawiera:

  • Transport na lotnisko do Warszawy z Morawicy/Kielc i z powrotem;
  • Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (z cateringiem na pokładzie);
  • Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii;
  • Zakwaterowanie: hotele (pok. 2 os.); 3 noclegi w Fatimie, 2 noclegi w ok. Bragi, 2 noclegi w ok. Lizbony;
  • Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja wraz z napojami (wino, woda);
  • Ubezpieczenie AXA Travel (KL wraz z Assistance – 10 000 Eur, w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur);
  • Opiekę polskojęzycznego pilota.
  • Bilety wstępów, słuchawki, degustacja win w Porto, rejs statkiem po rzece Douro i usługi lokalnego przewodnika.

Zapisy u ks. Andrzeja tel. 721 -134 -144