PIELGRZYMKA DO LOURDES I INNYCH SANKTUARIÓW

lourdes-1

PIELGRZYMKA DO LOURDES

160 rocznica objawień
Einsiedeln – Ars-sur-Formans – La Salette – Lourdes – Carcassone – Genewa – Altotting

Termin: 28.06 – 05.07.2018                          Cena: 1200 zł  + 310 €

1 dzień

Zbiórka uczestników Morawica godzina 03:30, pakowanie bagaży. Odjazd autokaru godz. 4:00 w kierunku granicy polsko-niemieckiej, po trasie krótkie postoje. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Bartenheim na terenie Francji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do miejscowości Einsiedeln w Szwajcariizwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z klasztornym Kościołem Benedyktynów, gdzie znajduje się Czarna Madonna. Wyjazd w kierunku Lyonu bardzo malowniczą trasą – między innymi wzdłuż przepięknego Jeziora Genewskiego. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Lyonu na terenie Francji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

3 dzień

Śniadanie. Zwolnienie pokoi. Przejazd do miejscowości Ars-sur-Formansmiejsca związanego z życiem i działalnością Św. Ojca Jana Vianney – patrona księży proboszczów. Wyjazd w kierunku Sanktuarium Notre Dame de La Salette, położonego na wysokości 1800 m n.p.m – pobyt w Sanktuarium, czas wolny na indywidualną modlitwę. Zakwaterowanie w hotelu lub Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Lourdes, gdzie znajduje się najsłynniejsze Sanktuarium we Francji u stóp Pirenejów, w którym Matka Boża objawiała się w 1858 r. Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, uczestnictwo w wieczornej procesji ze świecami do Groty de Massabielle (godz. 21:00), nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes m.in.: Grota de Massabielle, Bazylika Św. Piusa X, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, miejsca związane z życiem Bernadetty Soubirous – Młyn Boly (dom, w którym urodziła się Bernadetta), więzienie „Le Cachot”, Kościół parafialny, w którym ochrzczona była Bernadetta. Czas wolny na indywidualną modlitwę przy Grocie Objawień. Wspólna droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Uczestnictwo w wieczornej procesji ze świecami do Groty de Massabielle (godz. 21:00). Nocleg.

6 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Carcassonne – wspaniałego średniowiecznego miasta warownego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Lyonu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Wyjazd w kierunku Niemiec. Po trasie krótki postój w Genewie – centrum polityki międzynarodowej i ważnym ośrodku kultury. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Monachium, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Altottingnajwiększego Sanktuarium Maryjnego w Bawarii. Wizyta w Kaplicy Łask, w której znajduje się Cudowna Figurka Czarnej Madonny, przedstawiająca Maryję z Dzieciątkiem Jezus na rękach. W kaplicy znajdują się również 24 urny z sercami władców bawarskich, którzy zapisali w testamencie swe serca Maryi jako dowód wielkiej czci do Niej. Wyjazd z kierunku Polski, po trasie krótkie postoje. Przyjazd do Morawicy w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

W każdym dniu odbywa się Msza Święta

Powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Świadczenia:

• 7 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami (pokoje 2, 3-os. z łazienkami), zgodnie z programem: 1 nocleg w ok. Bartenheim, 2 noclegi w ok. Lyonu, 1 nocleg w La Salette, 2 noclegi w Lourdes,
    1 nocleg w ok. Monachium;
  • transport autokarem + opłaty drogowe i parkingowe;
  • opieka pilota / przewodnika na całej trasie pielgrzymki;
  • ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. standard w zakresie: KL 15.000 €, KR 6.000 €, NWI 16.000 zł, NWS 16.000 zł, bagaż 1.000 zł, ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych;
  • realizacja programu;
  • obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny