PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

084bff2c-7935-48d5-9f36-0e84638ccafe

Pielgrzymka do Włoch
Do grobu św. Jana Pawła II w 40-lecie pontyfikatu
i śladami Włoskich Świętych w roku jubileuszu św. o. Pio

Wiedeń – Padwa – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Pompeje – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’ Angelo – Asyż

Termin: 23-30.08.2018

                    Cena: 2300zł + 90€

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestnikówo godz. 0:15. Wyjazd w kierunku Austrii o godz. 0:30. Przejazd do Wiednia: objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazdna obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 2
Śniadanie.Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy słynne Prato della Valle. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3
Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Msza Święta. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5
Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6
Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo– kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Całodzienny przejazd przez Austrię i Czechy. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:
• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
• 7 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
• Wyżywienie: 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji;
• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
• Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
• Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 500 zł;
• Napojów do obiadokolacji;

UWAGI:
• Każdego dnia odprawiana będzie Msza Święta;
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
• Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
• * Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
• W czasie wyjazdu będą śniadania wzmocnione, nie kontynentalne jak jest w czasie większości pielgrzymek. Śniadania podchodzą po mini bufet.

Więcej informacji w par. M. Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy, lub u ks. Andrzeja pod tel. 721-134-144