PIELGRZYMKA NA MALTĘ ŚLADAMI ŚW. PAWŁA – wylot z Krakowa

PIELGRZYMKA NA MALTĘ ŚLADAMI ŚW. PAWŁA – wylot z Krakowa

malta-2019

Termin: 14-20.01.2019 (ferie zimowe w województwie świętokrzyskim i małopolskim) 

Koszt: 3500 zł + 140 €

Zapisy pod nr tel. 721 134 144

Zostało 4 wolnych miejsc !!!

transport na lotnisko z Kielc/Morawicy i z powrotem w cenie pielgrzymki !!!

1  dzień: KRAKÓW – MALTA – VALLETTA

Przejazd autokarem na lotnisko. Zbiórka na lotnisku Balice w Krakowie o godz. 08:00. Wylot o godz. 10:05. Planowy przylot 12:45.Zwiedzanie Valletty  – spacer ulicami Valetty: Ogrody Barracca, Katedra św. Jana, wraz z kaplica zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”, Nawiedzenie kościoła Św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego.  Przejazd do hotelu.Obiadokolacja i nocleg.

2  dzień: TRZY MIASTA I POŁUDNIE MALTY 

Śniadanie.  „Trzy Miasta” – przejazd  do Senglea, na punkt widokowy, skąd będziemy podziwiać zatokę Grand Harbour. Dalej przejazd do Birgu zwanego Vittoriosa – spacer uliczkami starego miasta, zobaczymy Pałac Inkwizytora, zwiedzanie dawnego kościoła konwentualnego Św. Wawrzyńca. Dalej przejazd przez Cospicua (trzecie z Trzech Miast) na południowe wybrzeże wyspy, gdzie zobaczymy panoramę Blue Grotto.Rejs przy idealnych warunkach na morzu. Czas wolny w Marsaxlokk, najdłuższej wiosce rybackiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  dzień: WYSPA GOZO

Śniadanie. Następnie przejazd promem na wyspę GOZO, aby zobaczyć: kompleks prehistorycznych świątyń GGANTIJA, sanktuarium MB w TA PINU – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty. Tam Msza Św. Dalej zobaczymy kosciół Dome Church w Xewkija, DWEJRA – miejsce ‘trzech cudów natury’ wysp maltańskich – Lazurowe Okno, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, VICTORIA – ‘stolicę’ wyspy Gozo, wraz z cytadelą. Czas wolny w Xlendi. Po zakończonym zwiedzaniu powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

dzień: WYSPA ŚW. PAWŁA ( jeśli będzie sprzyjająca pogoda)

Śniadanie. Przejazd nad Zatokę św. Pawła, gdzie w kościele Św. Pawła odprawiona zostanie Msza Św. Następnie rejs łodzią na Wyspy św. Pawła (przy dobrych warunkach na morzu), miejsce ocalenia Apostoła po przybyciu na Maltę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5  dzień: ŚRODKOWA MALTA

Śniadanie. Wyjazd do MDINA – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Następnie przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła Św. Pawła, gdzie odprawimy Mszę Św, Groty Św. Pawła, gdzie Apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Po drodze zwiedzanie MOSTA – kościoła z jedną z największych kopuł na świecie. Powrót do Hotelu na obiadokolację i nocleg.

dzień: MALTA

Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja .Nocleg.

dzień: MALTA – KRAKÓW

Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Krakowa.

Cena zawiera:

  • przelot samolotem,
  • komfortowy autokar,
  • zakwaterowanie w hotelu 3* (7 noclegów; zakwaterowanie w pokojach 2, 3 – osobowych  łazienkami),
  • wyżywienie 2x dziennie tj. 6 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opiekę pilota/przewodnika,
  • ubezpieczenie KL, NNW.

Cena nie zawiera:

  • napojów do obiadokolacji
  • wydatków własnych

Uwaga! Kolejność realizacji, zwiedzania obiektów może ulec zmianie

Zapisy u ks. Andrzeja  – 721 134 144