PIELGRZYMKA NA MALTĘ ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

PIELGRZYMKA NA MALTĘ ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

malta-2019

Termin: 15-22.01.2019 (ferie zimowe w województwie świętokrzyskim i małopolskim) 

Koszt: 3500 zł + 140 €

Zapisy pod nr tel. 721 134 144

Zostało 10 wolnych miejsc !!!

LOT Z WARSZAWY

1  dzień:

Przejazd autokarem na lotnisko. Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 15:30, odprawa i wylot do Luqi o godz. 17:20. Po przylocie transfer autokarem do hotelu i zakwaterowanie i nocleg.

2  dzień:

Śniadanie. Przejazd do Valetty – stolicy Malty, zbudowanej z XVI wieku przez zakon joannitów. Podczas zwiedzania zobaczymy: Ogrody Barracca z przepięknym widokiem na Wielki Port; Katedrę Św. Jana, w której znajduje się słynny obraz Caravaggia; Teatr Manoel, urokliwe uliczki starówki. Czas wolny w centrum przy Pałacu Wielkich Mistrzów (dla chętnych możliwe zwiedzanie Pałacu – koszt ok. 15 Euro/os.). Rejs statkiem po Grand Harbour, podczas którego zobaczymy wspaniałą fortyfikację/miasto od strony Morza Śródziemnego. Przejazd na Mszę Św. w kościele Rozbicia się Statku Św. Pawła. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3  dzień:

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Senglea, Cospicua i Vittoriosa, czyli tzw. Trzech Miast

położonych na cyplach w sąsiedztwie Valetty. Na początek spacer po wąskich uliczkach Vittoriosa (Birgu), następnie Msza Św. w kościele Św. Wawrzyńca. Po Mszy udamy się do niepozornej miejscowości Senglea, z której roztacza się spektakularny widok na całą zatokę Wielkiego Portu. Przejazd do urokliwej wioski rybackiej Marsaxlokk – spacer po porcie, w którym kołyszą się charakterystyczne kolorowe łodzie rybackie. Następnie przejazd na zwiedzanie megalitycznych świątyń Hagar Qim i Mnajdra z okresu ok. 3000 r. p.n.e., obecnie wpisanych na listę UNESCO i będących jednymi z ważniejszych zabytków Malty. O ile pogoda pozwoli, wybierzemy się na rejs łodzią do Blue Grotto – zespołu jaskiń i grot skalnych wyrzeźbionych przez fale (dodatkowo płatne 8 EURO/os). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4  dzień:

Śniadanie. Rejs na wyspę Gozo, którą zwiedzimy odkrytym piętrowym autokarem. Na początek zobaczymy prehistoryczną świątynię Gigantija, następnie przejazd do niewielkiej wioski Dwejra, w której znajdują się unikatowe formacje skalne. Zatrzymamy się również przy słynnej plaży Ramla Bay – czas wolny na relaks. Po odpoczynku przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Ta Pinu na Mszę Św. Ta usytuowana u stóp wzgórza Ghammar Bazylika Mniejsza jest wciąż żywym miejscem kultu maryjnego i miejscem otrzymywania szczególnych łask. Po Mszy zobaczymy Zatokę Xlendi, Cytadelę w Victorii – stolicy wyspy, a także w Xewkija Rotundę, czyli Kościół św. Jana Chrzciciela oraz najstarszy zakon na wyspie – St. Augustine Convent. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5  dzień:

Śniadanie. Dzień relaksu i odpoczynku © Rejs na wyspę Comino, na której znajduje się słynna cieśnina Blue Lagoon z krystalicznie czystą wodą i bogatą fauną wodną. Czas wolny na wypoczynek, snurkowanie, plażowanie… Po południu rejs na wyspę św. Pawła i polowa Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6  dzień:

Śniadanie. Przejazd do najwyższego miejsca na wyspie – Klifów Dingli, Następnie udamy się do położonej pośrodku wyspy zabytkowych Rabat i Mdiny. W Rabat zwiedzimy Groty Św. Pawła – uważa się, że to tu trzymany był Św. Paweł podczas swego pobytu na wyspie; Katakumby Św. Agaty, a także schrony przeciwlotnicze. Następnie spacer po Mdinie poprzez barokową bramę główną, wąskimi urokliwymi uliczkami dojdziemy do Katedry św. Pawła, aż następnie do punktu widokowego przy murach obronnych. Na zakończenie wizyta w kościele – Rotundzie z jedną z największych kopuł na świecie w Mosta Dome. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7  dzień:

Śniadanie. Czas wolny, który można wykorzystać m.in. na samodzielne zwiedzanie wyspy, spacer po miasteczku, zakupy, plażowanie i odpoczynek © Msza Św. w Kaplicy Powitania Św. Pawła w San Pwl Il Bahar. Wieczorem dla chętnych wyjazd na wycieczkę fakultatywną „Malta by Night” (dodatkowo płatną), podczas której będziemy mieli okazję zobaczyć wyspę z zupełnie innej perspektywy… Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8  dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mellieha i nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego wraz z muzeum Św. Jana Pawła, Msza Św. Obiad. Transfer na lotnisko, o godz. 20:40 wylot do Polski. Przylot do Warszawy na godz. 23:25.

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem na lotnisko i z powrotem
 • przelot samolotem na trasie Warszawa – Luqa – Warszawa
 • transfery autokarem podczas zwiedzania
 • zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2,3-os z łazienkami
 • wyżywienie: 7 x śniadania, 1 x obiad, 6 x obiadokolacja
 • opieka przedstawiciela – pilota B.P. TOP TRAVEL na całej trasie
 • ubezpieczenie (KL, NNW)
 • koszty biletów wstępu, przewodnika lokalnego  (w tej cenie wliczone: Rejs Grand Harbour, Katedra św. Jana, rejs na Gozo, GiGiantija, rejs na Comino, rejs na wyspę św. Pawła, Katakumba, Katedra św. Pawła)

 

Cena nie zawiera:

 • biletu wstępu do Pałacu Wielkich Mistrzów – koszt ok. 15 Euro/os. (dla chętnych)
 • wycieczki fakultatywnej „Malta by Night” – koszt 20 Euro/os. (dla chętnych)
 • napojów do obiadokolacji
 • wydatków własnych

Uwaga! Kolejność realizacji, zwiedzania obiektów może ulec zmianie

 

Zapisy u ks. Andrzeja  – 721 134 144