Samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich

Samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich

blogoslawienstwo

POZOSTAŁO 2 WOLNE MIEJSCA

Termin: 31.01 – 7.02.2017 (ferie w woj. świętokrzyskim i małopolskim )              

Cena: 3400 zł + 90€                                                         

Więcej informacji oraz zapisy pod nr. tel. 721 134 144

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

Z OKAZJI 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH

1 Dzień – 31 stycznia (wtorek)

Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 12:50. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 15:05. Przylot do Lizbony o godz. 18:20. Przejazd do hotelu w Fatimie. zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

2 Dzień – 1 luty (środa)

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Udział w Drodze Krzyżowej ulokowanej pięknie wśród gaju oliwnego, czas na refleksję i modlitwę, a także wizyta w Aljustrel – znajdują się tutaj oryginalnie zachowane domy rodzinne Pastuszków. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Różaniec międzynarodowy w Kaplicy Objawień. Nocleg.

3 Dzień – 2 luty (czwartek)

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Następnie przejazd do Alcobaca – zwiedzanie klasztoru z XII w., który szczyci się największym gotyckim kościołem w kraju. Zabytek wpisany na listę UNESCO. Przejazd do Nazare. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Podziwianie panoramy oceanu. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Różaniec międzynarodowy w Kaplicy Objawień. Nocleg.

4 Dzień – 3 luty (piątek)

Śniadanie, a po nim wyjazd do Santiago de Compostela. Na końcowym odcinku trasy, piesze przejście (ok. 6 km) Szlakiem Świętego Jakuba do Katedry w Santiago de Compostela – jednego z największych sanktuariów chrześcijaństwa. W 813 r. odkryto tutaj grobowiec Św. Jakuba Apostoła i na jego cześć wzniesiono świątynię. Msza Święta. Następnie czas wolny na Starym Mieście, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejaz do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

5 Dzień – 4 luty (sobota)

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Porto położonego wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento, most żelazny z XIX w. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Czas wolny na spacer w historycznej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uni loersytet. Z miastem związana jest także postać siostry Łucji. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w., Kościół Santa Cruz oraz Katedrę Sé Velha -uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii. Została wzniesiona w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Odwiedzimy także Zakon Karmelitanek, w którym przebywała siostra Łucja. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Różaniec międzynarodowy w Kaplicy Objawień. Nocleg.

6 Dzień – 5 luty (niedziela)

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na własne przechadzki. Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Wizyta w Pałacu National i spacer po uroczym miasteczku. Czas wolny na zakupy. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki i obowiązkowa sesja fotograficzna. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

7 Dzień – 6 luty (poniedziałek)

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belém – perła sztuki manuelińskiej, symbol Lizbony, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Pobyt w tej uroczej dzielnicy urozmaici wizyta w słynnej cukierni – „Pasteis de Belem” z aromatyczną kawą i specjalnością szefa zakładu… Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Znajdują się tu miejsca związane ze Św. Antonim Padewskim: romańska Katedra, Kościół Św. Antoniego -świątynię wybudowano w miejscu narodzin Świętego. Msza Święta. Czas wolny na Placu Rossio. Proponujemy skorzystanie z neogotyckiej windy – Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowanej na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta. Na koniec odwiedzimy dzielnicę „21 wieku” – Park Narodów (Parque das Naçoes), w której odbyła się wystawa Expo w 1998 r. Spacer nadrzecznym bulwarem, a dla chętnych wizyta w największym w Europie oceanarium (17 € dodatkowo płatne dla chętnych). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 Dzień – 7 luty (wtorek)

Wczesne śniadanie (lub pakiety śniadaniowe). Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 9:20. Przylot do Warszawy o godz. 14:15.

Cena zawiera:

  • Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (z cateringiem na pokładzie);
  • Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii;
  • Zakwaterowanie: hotele **/*** (pok. 2);
  • 4 noclegi w Fatimie, 1 nocleg w Santiago de Compostela, 2 noclegi w ok. Lizbony;
  • Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja (wraz z napojami: wino, woda);
  • Ubezpieczenie AXA Travel (KL wraz z Assistance – 10 000 Eur, w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur);
  • Opiekę polskojęzycznego pilota.

Każdego dnia przewidziane są Msze Święte. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Więcej informacji oraz zapisy u księdza Andrzeja tel. 721 134 144