PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA ———— 09-16 czerwca 2021 – wylot z Warszawy

PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA ———— 09-16 czerwca 2021 – wylot z Warszawy

Koszt: 3500 zł + 150 € (koszt całkowity łącznie z transportem autokarem na i z lotniska)

Więcej informacji i zapisy u ks. Andrzeja tel. 721 -134 -144

Program Pielgrzymki

Dzień 1

Transport na lotnisko w Warszawie z Morawicy/Kielc. Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 6:30. Wylot z Warszawy liniami Tap Portugal o godz. 8:30. Przylot do Lizbony o godz. 11:40. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy. Spektakularne widoki, obowiązkowa sesja zdjęciowa oraz możliwość zdobycia wyjątkowego dyplomu! Przejazd do Sintry – letniej rezydencji królewskiej do lat 80 XIX w. Spacer po uroczym i romantycznym miasteczku, w którym znajduje się najlepiej zachowany w Portugalii pałac królewski, pamiętający epokę średniowiecza – Palacio National. Wejście na „taras widokowy”. Czas wolny na posiłek, zakupy. Przejazd do hotelu w Figueira da Foz. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Coimbra. Zwiedzanie miasta, w którym przyszło na świat sześciu królów Portugalii, a także znajduje się najstarszy w kraju uniwersytet. Zobaczymy tu zabytkową bramę Arco de Almedina z XII w. oraz katedrę Sé Velha – uważaną za najwspanialszą budowlę romańską w Portugalii, wzniesioną w 1064 r. na pamiątkę zwycięstwa nad Maurami. Czas wolny. Powrót do Figueira da Foz. Popołudniowe plażowanie i kąpiel w oceanie. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Porto – rozciągającego się wzdłuż rzeki Douro. Zwiedzanie „miasta mostów” i „Stolicy Północy”. W programie: Katedra z XII w., dworzec kolejowy Sao Bento – z pięknymi azulejos przedstawiającymi historię Portugalii, most żelazny z XIX w. – Ponte Dom Luis I – projektu ucznia Gustave’a Eiffla. Przejazd do Vila Nova de Gaia, która specjalizuje się w przechowywaniu i spedycji porto, a wizytę tą zakończymy degustacją w jednej z najsłynniejszych winnic. Następnie rejs statkiem, który w pełni pozwoli poczuć atmosferę jedynego w swoim rodzaju Porto! Czas wolny w historycznej dzielnicy Ribeira. Przejazd do Braga. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Bom Jezus do Monte – ważnego sanktuarium Portugalii, położonego na zalesionym zboczu wzgórza na wschód od Bragi. Znajduje się tu niewielka świątynia, a rozciągające się z niej widoki są doprawdy niesamowite. Chwila dla siebie w tym niesamowitym miejscu. Następnie przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba – jednego z największych sanktuariów chrześcijaństwa. W 813 r. odkryto tutaj grobowiec Św. Jakuba Apostoła i na jego cześć wzniesiono świątynię. Msza Święta. Spacer uliczkami starego miasta, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Obidos – średniowieczne miasteczko otoczone murami. Nad miastem wznosi się zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Uroczy spacer, możliwość zrobienia zakupów i skosztowania wiśniówki w portugalskim wydaniu! Przejazd do Nazare. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Podziwianie panoramy oceanu, spacer plażą i możliwość skosztowania słynnych portugalskich sardynek. Następnie przejazd do Batalha, gdzie zobaczymy Klasztor Santa Maria da Vitoria – majstersztyk portugalskiej architektury, perła gotyku. Świątynia wybudowana w podzięce Matce Bożej za bitwę wygraną z armią kastylijską. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w pięknej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie w 1917r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci: Plac Pielgrzyma, Kaplica Objawień – serce sanktuarium, pierwsza budowla wzniesiona w miejscu, gdzie rosło drzewo, nad którym objawiła się Matka Boża, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobowcami Łucji, Hiacynty i Franciszka, Bazylika Trójcy Świętej i Pomnik Jana Pawła II. Udział w Drodze Krzyżowej ulokowanej pięknie wśród gaju oliwnego, czas na refleksję i modlitwę, a także wizyta w Aljustrel – znajdują się tutaj oryginalnie zachowane domy rodzinne Pastuszków. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Lizbony. Na początek zobaczymy Dzielnicę Belem, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów. Widoczny jest stąd także położony po drugiej stronie Tagu pomnik Chrystusa Króla – Cristo Rei. W programie: szesnastowieczny Torre de Belem – perła sztuki manuelińskiej, a także forteca, która strzegła wejścia do portu, Mosteiro dos Jerónimos – klasztor Hieronimitów, wpisany na listę UNESCO, Wielka Róża Wiatrów i Pomnik Odkrywców. Pobyt w tej uroczej dzielnicy urozmaici wizyta w słynnej cukierni – „Pasteis de Belem” z aromatyczną kawą i specjalnością szefa zakładu… Przejazd do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, rozpościerającej się poniżej Zamku Św. Jerzego. Znajdują się tu miejsca związane ze Św. Antonim Padewskim: romańska Katedra, Kościół Św. Antoniego – świątynię wybudowano w miejscu narodzin Świętego. Msza Święta. Czas wolny na Placu Rossio. Proponujemy skorzystanie z neogotyckiej windy – Elevador de Santa Justa o wysokości 32 m, zbudowanej na przełomie XIX i XX w. Rozpościera się z niej wspaniała panorama miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Udział w pięknej procesji różańcowej ze świecami. Nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Lizbony o godz. 9:20. Przylot do Warszawy o godz. 14:15.

 

Cena zawiera:

♦          Transport na lotnisko do Warszawy z Morawicy/Kielc i z powrotem;

♦          Przelot samolotem na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (z cateringiem na pokładzie);

♦          Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii;

♦          Zakwaterowanie: hotele **/*** (pok. 2 os.); 2 noclegi w Figueira da Foz, 2 noclegi w ok. Bragi, 3 noclegi w Fatimie;

♦          Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja wraz z napojami (wino, woda);

♦          Ubezpieczenie AXA Travel (KL wraz z Assistance – 10 000 Eur, w tym koszty leczenia i następstw chorób przewlekłych i nowotworowych, NNW – 2000 Eur, BP – 200 Eur);

♦          Opiekę polskojęzycznego pilota.

♦          Bilety wstępów, słuchawki, degustacja win w Porto, rejs statkiem po rzece Douro i usługi lokalnego przewodnika.

Zapisy u ks. Andrzeja tel. 721 -134 -144

Wpłaty:

I)  przy zapisie – zaliczka 500 zł

II) do 31 stycznia kolejne 1000 zł

III) do 29 lutego kolejne 1000 zł

IV) 21 marca godz. 16.00 – spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w Morawicy (sala pod kościołem) – wpłata 1000 zł + 150 €