PIELGRZYMKA DO GRUZJI – 2020r.

PIELGRZYMKA DO GRUZJI – 2020r.

Termin: 3 – 10 lipca 2020 (brak wolnych miejsc)

Wpłaty:

I)  przy zapisie – zaliczka 500 zł

II) do 1 lutego kolejne 1000 zł

III) do 15 marca kolejne 1000 zł

IV) 23 maja godz. 16.00 – spotkanie organizacyjne-ODWOŁANE

CZEKAMY NA DECYZJE CZY BĘDĄ LOTY DO GRUZJI

JEŚLI NIE TO PRZEKŁADAMY PIELGRZYMKĘ NA LIPIEC 2021 roku

JEŚLI UZYSKAM INFORMACJE Z BIURA WÓWCZAS POINFORMUJE WSZYSTKICH PIELGRZYMÓW TELEFONICZNIE

przed pielgrzymką w Morawicy (sala pod kościołem) – wpłata 1000 zł + 120 $

Koszt: 3500zł + 120$

Zapisy: 721-134-144

Dzień 1. Kraków – Kutaisi   03.07.


Zbiórka na lotniskach w  Krakowie o godz. 04:00. Odprawa. Planowy wylot godz. 06:10. Przylot do Kutaisi godz:11:20. Przejazd do Batumi. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2. Batumi 04.07


Śniadanie. Czas wolny na kąpiel i plażowanie. Dla chętnych spacer po Batumi: wieża alfabetu gruzińskiego i pozostała część nabrzeża, dawna katedra katolicka w centrum miasta, stare, XIX – wieczne Batumi. Msza św. Wieczorem kolacja w regionalnej restauracji, potem pokaz tańczących fontann. Nocleg.

Dzień 3. Batumi – Borżomi – Mccheta 05.07


Po śniadaniu wyjazd do do 
Borżomi– spacer po Parku Zdrojowym – w słusznie minionej epoce – najmodniejszego uzdrowiska ZSRR, do dziś słynącego ze źródeł znakomitej wody mineralnej Borjomi, która leczy m.in. choroby sercowo-naczyniowe, żołądek i dwunastnicę i osteoporozę, następnie do Mcchety – dawnej stolicy Gruzji, położonej zaledwie 20 km od współczesnej: Tbilisi. To również miejsce, gdzie Gruzja przyjęła chrzest w IV wieku. Zwiedzanie: katedra Sweticchoveli, klasztor Dżwari.  Obiadokolacja i nocleg w Tibilisi.

Dzień 4.  Tbilisi  – 06.07      

Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji, zajmującego powierzchnię 372 km2  i liczącego ok. miliona mieszkańców. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Wśród wielu zabytków miasta zwiedzanie m.in.: Sameby – Katedry Świętej Trójcy, znanej jako “Budowla Tysiąclecia” i będącej największą prawosławną katedrą w Gruzji oraz na całym Kaukazie (100 m wysokości); Mtacmindy – Świętej Góry, z której roztacza się przepiękny widok na okolicę; Kościoła Matki Boskiej zbudowanego w V wieku; Katedry Sioni oraz twierdzy Narikala . Wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji  z pokazem gruzińskich tańców ludowych i śpiewów. Nocleg.

Dzień 5.  Tbilisi – Sighnagi  07.07

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Signaghi (XVIII w.) zwanego gruzińskim Carcasonne. Miasto, otoczone murami obronnymi i licznymi basztami, położone na wzniesieniu, z którego rozciąga się przepiękny widok na Równinę Alazańską. Następnie wizyta w położonym niedaleko miasta klasztorze żeńskim Bodbe(IX-XVII w.), gdzie pochowana jest św. Nino. Powrót do Tbilisi. Czas wolny lub przejazd do Kvarelii – na degustację wina.  Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 6.  Tbilisi – Stepacminda (Kazbegi) – Tbilisi  – 08.07      

Po śniadaniu podróż  Gruzińską Drogą Wojenną w góry Wielkiego Kaukazu. Jedną z atrakcji na Gruzińskiej Drodze Wojennej jest forteca Ananuri. Pochodzi ona z przełomu XVI i XVII w. Kolejną atrakcją na GDW jest kurort narciarski Gudauri. Postój na platformie widokowej z  panoramą Kaukazu. Przełęcz Dżwari 2379m. Przejazd do Stepancminda (Kazbegi) – miasteczka u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m). Przeprawa samochodami terenowymi,  przez piękne lasy i doliny do  kościoła św.Trójcy, znajdującego się na wysokości 2170 m. Przy dobrej pogodzie, w oddali widać jeden z największych lodowców na Kaukazie – Kazbegi (5047m). Według mitologii do szczytu Kazbeg został przykuty Prometeusz.    Przejazd w kierunku Tbilisi. Kolacja w restauracji. Nocleg w Tbilisi

Dzień 7. Tbilisi– Upliscyche – Gori – Kutaisi  09.07


Śniadanie. Przejazd do
najstarszego w Gruzji skalnego miasta – Upliscyche, zabytku tej klasy co jordańska Petra. Zbudowane na wysokim skalistym brzegu  rzeki Mtkvari, zawiera partie budowane od X w. p.n.e. do późnego średniowiecza i wyróżnia się unikalnym połączeniem różnych stylów architektonicznych – zachwyca rozmiarami, wspaniałą lokalizacją, pięknem zdobień, a także poziomem, wiedzą, doświadczeniem, siłą fizyczną i duchową tych, którzy je tworzyli. Następnie Gori, miasto znane jako miejsce urodzenia Stalina. Dla chętnych – wizyta w muzeum Stalina (ok. 5 usd). Przejazd do Kutaisi – obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 8. Kutaisi – Kraków – 10.07

Śniadanie. O godz. 09:00 przejazd na lotnisko w Kutaisi. Planowy odlot o godz. 11:55 – przylot godz. 13:15.

Każdego dnia sprawowana jest Msza Św.

 Cena zawiera:

✓ przejazd na lotnisko z Morawicy/Kielc do Krakowa (w dwie strony)

✓ przelot samolotem

✓ zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z programem ( 7 noclegów, 7 śniadań, 7kolacji)

✓ ubezpieczenie KL i NNW

✓ transfery miejscowym autokarem

✓ opiekę pilota/przewodnika

✓ wstępy do zwiedzanych obiektów

Uwaga!!! Może ulec zmianie termin lotu o 2-3 dni. Termin ustalają linie lotnicze, a my musimy się dostosować.

Obecny termin potwierdzony przez linie lotnicze. Jest on oststeczny!!! 3-10 lipiec 2020.

 Zapisy 721-134-144