PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE – 27 września – 5 października 2020 roku

TERMIN: 27 września 5 października ( 8 dni )

Koszt: 680zł i 190 Euro

Zapisy u ks. Piotra
tel. 608 881 570

I Dzień27 września (niedziela)

Gromadzimy się na Mszy Świętej na 16.00 zbiórka i zajmowanie miejsc w autokarzeMorawicy godz. 17.15 (parking przy Kościele). Wyjazd w kierunku Cieszyna – Czechy. Kierunek Węgry na Bratysławę. Kierunek Chorwacja na Zagrzeb i Bośnia i Hercegowina na Karlować, Kninm Sinj i Medugorie J.

II Dzień28 września (poniedziałek)

Przyjazd w godzinach popołudniowych ok. 14.00. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wspólne zwiedzanie i krótka historia o Medugorie (dla chętnych).  Różaniec. Eucharystia. Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. III część Różańca (dla chętnych).

III Dzień29 września (wtorek)

Śniadanie. Różaniec połączony z wejściem na Górę Objawień(Podbrdo). Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy w stronę Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta – Mostaru: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija (czas zwiedzania ok 1,5 godz.). Obiadokolacja. Różaniec. Eucharystia. Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. III część Różańca (dla chętnych).

IV Dzień30 września  (środa)

Wcześnie rano Droga Krzyżowa na Kriżevac,. Śniadanie.Obiadokolacja. Różaniec. Eucharystia. Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. III część Różańca (dla chętnych).

V Dzień1 październik  (czwartek)

Śniadanie. Spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo. Przejście pod Niebieski Krzyż (pierwsze objawienie Matki Bożej). Czas na zakupy pamiątek. Obiadokolacja. Różaniec. Eucharystia. Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. III część Różańca (dla chętnych).

VI Dzień2 październik  (piątek)

Śniadanie. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Różaniec. Eucharystia. Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. III część Różańca (dla chętnych).

VII Dzień3 październik  (sobota)

Śniadanie.  Wypoczynek nad Adriatykiem (ok. 3godz.) w Neum (jeżeli będzie możliwość) Obiadokolacja. Różaniec. Eucharystia. Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. III część Różańca (dla chętnych).

VIII Dzień4  październik (niedziela)

Śniadanie. Eucharystia i wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych J

Podróż trwa ok. 22 godzin. W autokarze można zakupić (kawę, herbatę, wodę mineralną), autokar wygodny, klimatyzowany, WC, video. Zakwaterowanie w Medugorie w pensjonacie prywatnym„MAGNIFICAT”, (pokoje klimatyzowane) którego właścicielami sąDrago i Ljiljana Sivrić.

Miejsca Kultu:

Kościół św. Jakuba każdego dnia w Medugorie: Różaniec o godz. 1700 (dwie części) następnie Msza Święta (na ołtarzu polowym) godz. 1800. Bezpośrednio po Eucharystii modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała i trzecia część Różańca.
Góra objawień „Podbrdo”
Góra Kriżevac
Posąg Chrystusa Zmartwychwstałego
Wspólnota Cenacolo

Adoracja Najświętszego Sakramentu:

Wtorek – godz. 2100-2200

Czwartek – bezpośrednio po Mszy Świętej od. godz. 1900

Piątek Adoracja Krzyża – bezpośrednio po Mszy Świętej od. godz. 1900

Sobota godz. 2100-2200

Ważne informacje:

1. Zabieramy ważny paszport lub dowód osobisty (ważny minimum 5 miesięcy) i różaniec .
2. Ubezpieczenie NW (pomoc w podróży, koszty leczenia).
3. Każdy musi posiadać Europejską Kartę zdrowia (w Narodowym Funduszu Zdrowia można ją bezpłatnie wyrobić).
4. Intencje w sercu oraz dobry humor J
5. Uwaga: Dodatkowy koszt 35 Euro na test Covid 19 na Chorwacji

Opiekun Pielgrzymki: Ks. Piotr Magiera  Tel. 608 881 570

HYMN MEDUGORIE

1.Przyszliśmy do Ciebie, Matko,

Z wszystkich krain naszej ziemi,

Nasze bóle i pragnienia

Przed oblicze Twe niesiemy.

Ref:

Spojrzyj na nas, by pocieszać,
Połóż na nas rękę swoją
Poleć nas Synowi Twemu,
Matko świata i pokoju.

2.Patrzy w Ciebie kościół cały

Jak na gwiazdę ocalenia

Osłoń wszystkich Swym ramieniem

Oczyść serca i sumienia.

3.Za Twą miłość, Matko droga,

Dla Twych łez, które wylałaś

Nawrócimy się do Boga

Będziem głosić Twoją chwałę.

4.Pokój daj tym, co przychodzą

Radość tym, co w modłach trwają

Pobłogosław – gdy się modlą

Gdy odchodząc – Boga mają