AKCJA „100 na 100”

Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości do udziału w akcji  „100 na 100”, czyli 100 DĘBÓW na 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. 

Przez dwie kolejne niedziele poczynając od 21 października młodzież ze wspólnoty Pełni Nadziei przed kościołem będzie miała sadzonki czerwonego dębu wys. od 40 do 60 cm. Wybraliśmy dęby ponieważ są one symbolem dostojeństwa i trwałości, siły i mocy, odwagi i mądrości.  

Zachęcamy wszystkie rodziny, aby wychodząc z kościoła zabrali do własnych domów sadzonkę i wspólnie w gronie rodzinnym ją zasadzili na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spoglądając po latach na to drzewo będziemy wracać pamięcią do tego ważnego wydarzenia, a przy tym jeszcze bardziej będziemy dbać o wolność, którą mamy współcześnie.

Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby młodzieży z naszej parafii. Liczymy na wasza ofiarność. Gwarantujemy ze nikomu nie braknie, nawet jeśli ktoś będzie chciał zabrać dwie lub więcej sadzonek.