Fotorelacja z XVII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego

Fotorelacja z XVII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego

24 października odbył się XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, w którym udział brali uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami. W sobotę rano wszyscy uczestnicy zebrali się pod kościołem w Morawicy. Następnie autobusem dojechaliśmy do Dębna, gdzie odbywała się zbiórka wszystkich pielgrzymów. Do przejścia mieliśmy 14 kilometrów. Idąc do celu wędrowaliśmy przez malownicze miejscowości, pełne górskich widoków. Drogą Królewską z Nowej Słupi dotarliśmy na szczyt Łysiej góry – miejsca, w którym znajduje się klasztor Oblatów. W tym klasztorze od niepamiętnych czasów przechowuje się cześć drzewa krzyża, na którym cierpiał i umarł Pan Jezus. Zmęczeni i utrudzeni spędziliśmy kilka godzin w tym niezwykłym miejscu. Zwiedziliśmy jeden z najstarszych klasztorów w Polsce. Najważniejszym wydarzeniem dnia było uczestnictwo we Mszy Świętej sprawowanej przez Biskupa Jana Piotrowskiego. Plac klasztorny był wypełniony młodymi pielgrzymami. Wszyscy słuchali, aktywnie uczestniczyli i powierzali swoje modlitewne intencje. Ubogaceni duchowo, napełnieni siłą płynącą z tego miejsca, a przede wszystkim obecności Boga wracaliśmy do domu. Spędziliśmy fantastyczny dzień w dobrym towarzystwie, świętym miejscu, uczestnicząc w spotkaniu z Bogiem.

Opracowała: Agnieszka Felis