PIELGRZYMKA – „Budapeszt – Zakole Dunaju – Eger”

Termin:  26-29.09.2019 (czwartek – niedziela)

Cena: 650 + 140 €

Pielgrzymka się odbyła wszystkim Pielgrzymom wielkie Bóg zapłać. Do zobaczenia na kolejnej drodze pielgrzymkowej.

1 dzień

Zbiórka uczestników: Kielce – plac św. Wojciecha godz. 03.00. Morawica godz. 03:30, parking przy kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Spacerowa 6, pakowanie bagaży, odjazd autokaru ok. godz. 04:00 w kierunku Węgier (po trasie krótkie postoje). W godz. popołudniowych przyjazd do Budapesztu, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem oraz pilotem m.in.: Wzgórze Zamkowe siedziba królewska od XIII w. oraz część mieszczańska – starówka budzińska, Baszty Rybackie – przypominające o siedmiu madziarskich plemionach, które dały początek narodowi tysiąc lat wcześniej, Kościół Macieja – neogotycki kościół nazwany imieniem sprawiedliwego króla. Rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hot. 3* w Budapeszcie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Budapesztu z lokalnym przewodnikiem oraz pilotem m.in.: Wzgórze Gellerta, gdzie znajduje się Cytadela i Pomnik Wolności (ponad 30-metrowa postać kobieca wznosząca palmę zwycięstwa); Parlament, ulica Vaci, PlacBazylika Św. Stefana, gdzie przechowywana jest najcenniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier; Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego, Park Miejski (Varosliget), gdzie znajduje się Zamek Vajdahunyad. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Szentendre, po trasie wizyta w znanej firmie jubilerskiej i szlifierni diamentów” (możliwość zakupu wspaniałej biżuterii po cenie fabrycznej). W Szentendre spacer po starówce – Kościół
Św
. Piotra i Pawła, Katedra Serbska. Następnie przejazd do Visehradu – historycznego miasteczka, które było
w średniowieczu stolicą Węgier. Kolejny etap podróży to Esztergom – wejście i zwiedzanie największej
na Węgrzech Bazyliki
miejsca koronacji Św. Stefana. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Egeru – spacer po starówce, Bazylika, Dolina Pięknej Pani malownicza dolina piwniczek i restauracji (możliwość dokonania zakupu win). Wyjazd w drogę powrotną do kraju (po trasie krótkie postoje). Przyjazd do Morawicy w godz. nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

Każdego dnia będzie odprawiana Msza Święta.

Powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:

• 3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelu 3* w Budapeszcie (pok. 2-, 3-osobowe z łazienkami);
  • transport autokarem (klimatyzacja, barek, wc, video/dvd) + opłaty drogowe i parkingowe;
  • opieka pilota / przewodnika na całej trasie pielgrzymki;
  • usługa lokalnego przewodnika w Budapeszcie w pierwszym i drugim dniu;
  • ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. Europa Standard + CP w zakresie: KL 15.000 €, KR 6.000 €, NWI 16.000 zł, NWS 16.000 zł, bagaż 1.000 zł (ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych);
  • zestawy słuchawkowe tour guide na całej trasie pielgrzymki;
  • obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
  • zwiedzanie firmy jubilerskiej i „szlifierni diamentów”;
  • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Kościół Macieja i Bazylika Św. Stefana w Budapeszcie; Bazylika w Esztergomie; Bazylika w Egerze.

Zapisy pod nr. tel. 721-134-144