Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli

Dziś w Liturgii obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego potocznie zwaną Świętem Trzech Króli. Mędrcy ze wschodu przypominają nam prawdę, że Chrystus jest Panem całego świata i wszystkich narodów. W tradycji chrześcijańskiej święcimy kredę, kadzidło i wodę. Na pamiątkę darów jakie złożyli Trzej Królowie. Złoto oznaczało Chrystusa jako Króla, kadzidło Najwyższego Kapłana, a mirra była zapowiedzią Pańskiego pogrzebu. Kredą kreślimy pierwsze litery imion Mędrców C+M+B 2022. To skrót pochodzący z łacińskiej sentencji Christus Mansionem Benedicat, która oznacza „Niech Chrystus mieszkanie błogosławi”

Dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego uświetniły dwie Orkiestry Dęte. Orkiestra Dęta Gminno-szkolna z Morawicy i gościnnie zaproszona Orkiestra Dęta z Krapkowic, które po zakończonej Eucharystii dały piękny koncert kolęd.