XVI Dzień Ministranta

W sobotę, 17 września 2016 r. w Archiopactwie Ojców Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się XVI Diecezjalny Dzień Ministranta. W tym roku chcemy to spotkanie przeżyć pod hasłem: „Cud Eucharystii”, a patronować nam będzie bł. Wincenty Kadłubek.

PROGRAM SPOTKANIA:

• 08.30 – Przyjazd grup ministranckich – zapisy w sekretariacie.
  • 09.30 – Zawiązanie wspólnoty – przygotowanie do liturgii.
  • 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Podczas Eucharystii Ksiądz Biskup udzieli błogosławieństwa ministrantom pełniącym funkcję animatora w zgromadzeniu liturgicznym.
  • 11.30 – Oficjalne ogłoszenie wyników Piłkarskiej Ligi Ministrantów – wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom Ligi Ministranckiej ufundowanych przez J. E. Ks. Bp Jana Piotrowskiego.
  • 12.00 – Anioł Pański.
  • 12.15 – Świadectwo i Koncert: „Under” – Paweł Przewoźny – raper, filmowiec, były ministrant.
  • 14.00 – Zakończenie spotkania i losowanie nagród dla wszystkich ministrantów obecnych na zjeździe.

Zgłoszenia – ilość ministrantów z poszczególnych parafii – proszę kierować do Diecezjalnego Moderatora Służby Liturgicznej, do 10 września 2016 r., tel. 793-770-020 (sms) lubmariusz.kalka@gmail.com

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, animatorów a także seniorów do pełnego udziału w spotkaniu.

Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży Prefektów opiekunów ministrantów, Kleryków i Katechetów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym diecezjalnym święcie ministranta.

Ważne:

Ministranci podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych.
Każdy uczestnik otrzyma symboliczną pamiątkę spotkania.
W każdym dekanacie będzie możliwość wspólnego wyjazdu (proszę o kontakt z Dekanalnym Moderatorem S.L.).
Bardzo prosimy, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali.
Zapisy i pobranie pamiątek ma miejsce w sekretariacie przy klasztorze. (Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł. Będzie także możliwość pobrania zaświadczenia do awansu zawodowego nauczyciela).

Będzie istniała możliwość skorzystania z: symulatorów gier, zabaw zręcznościowych, zabaw integracyjnych, kąciku gastronomicznego itp.
Na zakończenie spotkania pomiędzy zgłoszonymi ministrantami zostaną rozlosowane nagrody.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zobacz: www.ministranci.diecezja.kielce.pl