XX Pielgrzymka Pokutna do Kalwari Świętokrzyskiej w Morawicy – Sprawozdanie

XX Pielgrzymka Pokutna do Kalwari Świętokrzyskiej w Morawicy – Sprawozdanie

18 marca 2017 odbyła się XX Wielkopostna Pielgrzymka Pokutna Rycerstwa Niepokalanej na Kalwarię Świętokrzyską w Morawicy. Uroczystość rozpoczęła się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, następnie odbyła się Modlitwa Różańcowa. O godzinie 10 pontnicy uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski przy koncelebrze o. franciszkanina Stanisława Piętki, prezesa Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce, ks. dziekana Jana Ciszka, asystenta Rycerstwa diecezji kieleckiej Sebastiana Seweryna i księży opiekunów grup parafialnych MI. Po wygłoszonej przez ks. biskupa homilii w szeregi rycerstwa wstąpili nowi czciciele Matki Bożej. Po zakończonej Mszy Św. pielgrzymi wzięli udział w Drodze Krzyżowej wzgórzem Kalwarii prowadzonej przez o. Stanisława Piętkę. Po przerwie na poczęstunek odbyło się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zgromadzeni przed obrazem Maryi zanosili liczne prośby i podziękowania.W pielgrzymce wzięło udział około 400 osób